استعلام قیمت

فیلتر هپا HEPA سوشیا Soshia

تولید محتوای آرکاوب 6034 بازدید 25 / 05 / 1402 تجهیزات اکسیژن ساز, فیلتر اکسیژن ساز, محصولات


فیلتر هپا HEPA سوشیا Soshia

فیلتر هپا HEPA

فیلتر هپا HEPA از جنس کاغذی می باشد که اندازه و شکل های متفاوتی دارد که بستگی به مارک دستگاه اکسیژن ساز زمان تعویض متفاوتی دارند. فیلتر خروجی از یک فیلتر آنتی باکتریال بوده که وظیفه حذف باکتری ها و ذرات میکرونی را دارد تا اکسیژن خروجی یک اکسیژن سالم و مدیکال جهت تنفس بیمار باشد.

شما می توانید با کلیک کردن،اطلاعات کاملی در مورد  دستگاه اکسیژن ساز کسب کنید.

فیلتر هپا سوشیا

عملکرد فیلتر هپا

در دستگاه هایی مانند دستگاه های تصفیه هوا که باواسطه یک پنکه یا همان فن،هوا به درون دستگاه مکش می شود .

فیلتر های گوناگون من جمله فیلتر هپا ، برای تصفیه هوای ورودی کاربرد دارند.

عملکرد فیلتر هپا ، همان طور که بالا تر هم اشاره نمودیم ، از طریق روزنه های موجود در این فیلتر که فضایی در حدود ۰.۳ میکرون دارند صورت می پذیرد.

وجود این روزنه ها باعث می شود که جریان هوا بتواند از فیلتر رد شود ولیکن ذرات معلق بزرگی که در هوا وجود دارد ( بزرگتر از ۰.۳ میکرون ) ، قادر به رد شدن نبوده و درون فیلتر باقی بمانند.

این ذرات شامل آلاینده های هوا و گردوغبار هستند. این فیلترین هوا معمولا با سه شیوه و روش اصلی به صورت همزمان ، صورت می گیرد.

فیلتر هپا

هدف استفاده از فیلتر هپا

هدف استفاده از فیلتر هپا جذب ذرات فوق‌العاده ریز آلاینده است و طراحی آن به نوعی است که با سه روش هم‌زمان به این هدف دست می‌یابد. در زیر به شرح این سه روش می‌پردازیم:

۱) جلوگیری از عبور ذرات

ذراتی که بر روی شعاع مستقیم جریان هوا حرکت می‌کنند با برخورد به کناره الیاف‌ها به آن گیر کرده و می‌چسبند سپس شعاع هوا با تغییر مسیر از مانع عبور و از فیلتر خارج می‌شود. (ذرات تا ۱۰۰ نانومتر

۲) گیر افتادن ذرات به علت تراکم بافت الیافی

ذرات معلق با برخورد به بافت متراکم فیلتر در آن جاگیر می‌شوند و جریان هوا با حرکت منحنی از راه‌های باز میان فیلتر عبور می‌کنند. تأثیر این مکانیزم با پخش شدن الیاف کاهش و با سرعت جریان هوا افزایش می‌یابد.

 فیلتر هپا HEPA


اشتراک گذاری :

برچسب ها


مطالب مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *