پالس اکسی متر Pulse Oximeter

تولید محتوای آرکا وب 2900 بازدید ۱۰ / ۰۷ / ۱۳۹۸ Pulse Oximeter, سایر محصولات, محصولات


پالس اکسی متر Pulse Oximeter

پالس اکسی متر Pulse Oximeter

پالس اکسی متر Pulse Oximeter انگشتی دستگاه کوچکی است که برای اندازه گیری نرخ ضربان قلب PR و میزان اکسیژن اشباع خون SPO2 از طریق انگشت بیمار عمل می کند.


روش استفاده از دستگاه پالس اکسی متر:

– ابتدا دو باتری اندازه AAA را با دقت و به درستی در محفظه باتری دستگاه قرار دهید.
اگر بیشتر از ۷ روز از دستگاه استفاده نمی کنید باتری را از دستگاه درآورید. به این ترتیب از آسیب های احتمالی ناشی از نشتی باتری جلوگیری به عمل می آید.

 

 

 

 

 

 

 

– این پالس اکسی متر انگشتی به شکل یک گیره است دهانه آن را باز نموده و انگشت خود را به همان صورتی که در شکل نشان داده شده در داخل دستگاه قرار دهید.

– پس از قرار دادن انگشت خود در دستگاه دو ثانیه صبر کنید تا دستگاه به صورت خودکار روشن شود.
– با روشن شدن دستگاه می توانید درصد اکسیژن اشباع خون و نرخ ضربان قلب را بر روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده نمایید.
– صفحه نمایش دستگاه دو نوع اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد: درصد اکسیژن اشباع خون SPO2 و نرخ ضربان قلب PR . اطلاعات صفحه نمایش با چرخیدن دست قابلیت چرخش در ۴ جهت را دارد.
نکته: PI نشان داده شده در صفحه نمایش بلافاصله بعد از چرخش صفحه نمایش ظاهر می شود و نشان دهنده شاخصپرفیوژن ( نسبت جریان خون پالسی به غیر پالسی ) است که ظرف مدت ۲۰ ثانیه به PR تغییر می کند.


منوی تنظیمات:

 

 

 

 

 

 

 

برای وارد شدن به منوی تنظیمات دستگاه دگمه صفحه نمایش را چند ثانیه نگه دارید. در منوی تنظیمات پالس اکسی متر سه مورد قابل تنظیم وجود دارد:

۱- حداقل میزان اکسیژن اشباع خون
۲- حداقل نرخ ضربان قلب
۳- حداکثر نرخ ضربان قلب
بعد از تنظیم این گزینه ها وقتی مقدار نشان داده شده از محدوده تعیین شده بالاتر یا پایین تر برود دستگاه شروع به آلارم دادن می کند که نشان می دهد میزان ضربان قلب و یا اکسیژن اشباع خون خارج از محدوده نرمال دستگاه است.
بعد از ورود به منوی تنظیمات برای رسیدن به گزینه مورد نظر در منو دکمه صفحه نمایش را چند بار فشار دهید تا به گزینه مورد نظر برسید. سپس دکمه صفحه نمایش را چند ثانیه نگه دارید تا وارد تنظیمات آن شوید.
در اینجا نیز برای تنظیم مقدار مورد نظر از دکمه صفحه نمایش استفاده نمایید و هر چند بار که لازم است آن را فشار دهید تا به مقدار دلخواه برسید. سپس چند ثانیه دکمه صفحه نمایش را نگه دارید تا تغییرات انجام شده تایید شود و به منوی اصلی بازگردید. در اینجا نیز با چند بار فشردن دکمه صفحه نمایش بر روی گزینه “Save , exit menu” بروید و چند ثانیه دکمه را نگه دارید تا تغییرات اعمالی ذخیره و از منوی تنظیمات خارج شوید و به صفحه اصلی بازگردید.

توجه:

۱- هنگام اندازه گیری، انگشت باید کاملا درون سنسور پالس اکسی متر قرار گیرد.
۲- در هنگام اندازه گیری از حرکت دادن دست خودداری نموده و آسوده باشید.
۳- به هیچ عنوان انگشت مرطوب خود را درون سنسور دستگاه قرار ندهید.
۴- اگر مانعی برای عبور نور دستگاه از انگشتان مثل لاک ناخن وجود دارد قبل از اندازه گیری آن را حذف نمایید.
۵- داشتن ناخن های خیلی بلند ممکن است دقت اندازه گیری دستگاه را کاهش دهد.
۶- انجام فعالیت های فیزیکی شدید و همین طور وجود دستگاه های الکترومغناطیسی در اطراف ممکن است بر دقت اندازه گیری دستگاه اثر معکوس بگذارد.

راهنمای تصویری پالس اکسی متر Pulse Oximeter


اشتراک گذاری :

برچسب ها


مطالب مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *